Modul Nove šole Regresoterapija
Metoda, s pomočjo katere vodimo osebo v pretekle dogodke, ki se jih zavestno več ne spominja ali vsaj ne v celoti, se imenuje regresoterapija. To so lahko dogodki, povezani s travmatično izkušnjo, ko se je zgodilo nekaj tako neprijetnega, da se podzavestno tega ne želimo več spomniti in obnavljati, saj se bojimo čustvene bolečine. Spomine raje potlačimo, vendar pa s tem ne izginejo, le delujejo drugače, manj opazno in prepoznavno. Na energijski ravni ni razlike, ali se mi tega spominjamo ali ne.
Takšen primer iz moje prakse, ko sem bila še začetnica v regresoterapiji, je bila gospa, ki je imela resne težave z nogami, ne da bi za to našli pravo diagnozo. Pred leti je bila v hribih s prijatelji in nekomu je spodrsnilo, da je zgrmel v prepad. Ko sva se vrnili s pomočjo regresoterapije v ta dogodek in se je spomnila svojih občutkov in misli, je po dolgem času spet čutila noge. Dogodek ji je pustil močan občutek krivde, ki ga je bilo treba ozavestiti in razrešiti. Ta del terapije pa je že karmična diagnostika, ki je pri mojem delu vključena v regresoterapijo, prav tako reiki, s pomočjo katerega dosežem pri obravnavani osebi ustrezno alfa stanje.
Z regresoterapijo se lahko vrnemo po časovni osi tudi v čas zgodnjega otroštva, rojstva in prejšnjih življenj.
Namen je vedno terapevtski: s spominjanjem preteklih dogodkov naj bi si pomagali pri razreševanju današnjih težav, saj svoje zgodbe vedno nosimo s seboj in jih preigravamo (običajno z istimi soigralci), dokler se karmični dolg ne izravna, mi pa razumemo namen, sprejmemo odgovornost in lekcijo ter lahko duhovno napredujemo.
Regresoterapija je zahtevna tehnika in jo priporočam šele takrat, ko so druge metode manj primere ali že preizkušene.
V šoli se seznanimo s prednostmi te metode, v katerih primerih je smiselna in kaj lahko od nje pričakujemo. Na primerih iz moje prakse razložim možne poteke regresoterapije. Običajno naredimo tudi skupinsko regresoterapijo, v kateri dobijo udeleženci osebno izkušnjo potovanja skozi čas.
Za bolj poglobljeno seznanjanje z regresoterapijo in usposabljanje za izvajanje te metode občasno izvedem seminar izven rednega programa šole.
Regresoterapija ima svoj letni čas, to je jesen. Odkar sem potrdila seminar, ki ga naredim le vsakih nekaj let, me v mislih obiskujejo zgodbe, v katere sem vstopala kot regresoterapevtka. Nekatere so name naredile res velik vtis in me nekako nagovarjajo še danes. Opominjajo me na krhkost in minljivost, na drugi strani pa na priložnosti, ki jih ne živim. Najbolj tragične zgodbe niso bile tiste z umori, ampak življenja, v katerih se ni nič zgodilo. Pogum (ne morem verjeti, da sem to res naredila) ali strah (nikoli si nisem upala povedati), strast ali otopelost, delovanje ali čakanje, da se nekaj zgodi, to so podobe, ki lahko nekaj pomenijo tudi v tem življenju. Ker presenetljivo veliko prinesemo s seboj, celo fizično podobnost, navade, talente…
Osebo, s katero si delil izkušnje v preteklem življenju, zlahka prepoznaš po očeh. Obarvan prstan oči, šarenica, je koda, zapis, ki ga duša lahko prebere. V pravem trenutku se to zgodi tudi v vsakdanjem življenju, v meditativnem stanju med regresoterapijo pa je to lažje. Kadar se zaljubiš, niti ne dojameš, da je tvoja duša morda prebrala zapis v očeh druge osebe in jo prepoznala. Partnerske zveze imajo večinoma karmično prepletena pretekla življenja, prav tako osebe v primarni družini (starši in otroci, bratje in sestre). Zakaj se ponovno srečajo, zakaj se iščejo? Vsaka zgodba je unikatna, karmični vzorci pa se ponavljajo. Krivda, zamera, nedokončan odnos, travmatična izkušnja, velika žalost, izguba, hrepenenje, krivica, ljubezen, povezanost skozi več življenj, dušna skupina, podpora, točno določena izkušnja…
Dokler si žrtev in storilec ne padeta v objem, zgodba nima srečnega konca, je rekel Bert Hellinger, utemeljitelj družinske postavitve, in do konca seminarja nisem prišla k sebi od vrtoglave globine te izjave. Ne spomnem se več, za kaj je šlo, ampak regresije so mi to trditev večkrat potrdile. Tisti, ki je nekoga prizadel, išče prizadetega, da bi karmični dolg poravnal. Prizadeti išče tistega, ki ga je prizadel, da bi se maščeval ali mu odpustil. S ponovnim srečanjem dobimo priložnost, ni pa nujno, da jo bomo prepoznali ali to sploh želeli, odvisno od stanja zavesti.
Zato je najboljše, kar lahko narediš v zapletenih odnosih, da odpustiš v tem in preteklih življenjih, sebi in nato še drugim, tudi če ne veš, za kaj točno gre.
Modul regresoterapije vodi BEBA SPLICHAL
Beba je ustanoviteljica in vodja Nove šole.
Dolgoletna predavateljica vodi šolo za naravno zdravljenje, kjer poleg reikija seznanja z zdravim prehranjevanjem in dnevno rutino, uči zaznavanje biopolja, razvijanje intuicije, tibetanske vaje, meditacijo, karmično diagnostiko, regresoterapijo in dinamiko skupine.